Online konzultace ZDARMA. Poradíme vám zde: 800 140 240
3d_logo_text_def (1)

Odškodnění, když je viník nehody člen rodiny

V tomto článku

Máte nárok na odškodnění za nehodu, kterou zavinil člen Vaší rodiny?

V tomto článku bychom se chtěli věnovat tématu, zda mají nárok na odškodné poškození v rodinném vztahu k viníkovi nehody. Obecně lze říci, že poškozený v rodinném vztahu má stejná práva a může uplatnit téměř stejné nároky na náhradu škody, jako každý jiný poškozený účastník nehody. V době nehody nemusí být rodinný příslušník nikde pojištěn, náhradu škody si uplatní u pojišťovny viníka.

Náhrada škody se uplatňuje na základě zák. č. 89/2012 Sb. ( NOZ ). Poškozený má ze zákona nárok na bolestné, ztížení společenského uplatnění ( trvalé následky ), náhradu za ztrátu na výdělku v době pracovní neschopnosti, ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnost tzv. Rentu, nárok na péči o osobu blízkou či jízdné k lékaři. V případě úmrtí mají pozůstalí taktéž nárok na duševní útrapy pozůstalých.

Pozor ! Poškozeným však zaniká nárok na odškodné za osobní věci, které byly při nehodě znehodnocené.

Dopravní nehoda

Viníkem autonehody byl bratr poškozené.

Bratr, který měl čerstvý řidičský průkaz jel společně se sestrou autem a protože nezvládl řízení, narazil do stromu. Při autonehodě utrpěla sestra těžké zranění. O odškodné za újmu na zdraví nežádali, protože měli strach, že by to mohlo ublížit bratrovi v trestním řízení. Ve spolupráci s našimi advokáty se nám podařilo trestní stíhání v přípravném řízení zastavit a sestru odškodnit z povinného ručení automobilu. Jejího bratra se toto odškodnění nikterak nedotklo.

Rodinný příslušník. Člen domácnosti

Nevíte si rady s uplatněním Vašich nároků na odškodné. Nebojte se nás zeptat.

Jsme specialisté na odškodnění za újmu na zdraví způsobenou při dopravní nehodě. Pomůžeme Vám získat adekvátní bolestné, náhradu za trvalé následky a další nároky, které Vám v souvislosti s nehodou vznikají.

Pokud si nejste jisti, zda Vám nároky na náhradu škody vznikají, zeptejte se nás. Konzultace ZDARMA na lince 800 140 240. Váš případ bezplatně posoudíme s našimi advokáty a v případě potřeby Vám zajistíme právníka a znalecké posudky. V neposlední řadě za Vás vyřešíme veškeré jednání s pojišťovnou.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Kalkulačku pro vás pripravujeme. Pro orientační výpočet a stanovení odškodnění nám prosím zavolejte nebo napište

Vyplňte formulář a my vám zavoláme zpět.

Neváhejte nás kontaktovat pro více informací

Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s Vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Děkujeme! Brzy vás budeme kontaktovat