Online konzultace ZDARMA. Poradíme vám zde: 800 140 240
3d_logo_text_def (1)

Lékař odmítá vyplnit formulář pojišťovny

Lékařský posudek

V tomto článku

Odmítá váš ošetřující lékař vyplnit formulář na ztížení společenského uplatnění po pracovním úrazu?

Pokud jste utrpěli pracovní úraz a chcete požádat o odškodnění za ztížení společenského uplatnění (trvalé následky), budete potřebovat lékařský posudek. Tento formulář by měl vyplnit váš ošetřující lékař, který má přehled o vašem zdravotním stavu a lékařské dokumentaci.

Někteří lékaři však mohou posudek odmítnout, pokud si myslí, že vaše funkční omezení nejsou podle oceňovací tabulky odškodnitelné. V takovém případě se můžete obrátit na jiného lékaře, ale ne všichni jsou ochotni vám pomoci. Navíc nemusí správně vyplnit všechny potřebné údaje pro odškodnění.

U těžkých pracovních úrazů se nám potvrdilo, že je vhodné oslovit znalce z oboru lékařství, který se specializuje na vaši konkrétní problematiku. Znalci mají zkušenosti s posuzováním těžkých pracovních úrazů a dokážou vypracovat kvalitní a objektivní posudek.

 

Přečtěte si příběh pana Pavla, který nás oslovil až 2 roky po pracovním úrazu.

Pan Pavel propadl do asfaltové sýpky, betonové jámy hluboké 8 metrů. Vlivem pádu utrpěl mnohočetná zranění na jednotlivých částech těla.

Celkově se cítil zdráv, ale pociťoval spoustu drobných zdravotních komplikací, které před úrazem neměl.

Ošetřující lékař odmítl posudek na ztížení společenského uplatnění vyplnit a pan Pavel se ocitl v téměř bezvýchodné situaci.

Pro představu uvádíme pouze zlomek potíží, mezi které patří viditelné jizvy ve tváři, jizvy ve vlasech, na lokti, boku, chybějící mimika na pravé polovině čela, ústa která nelze plně otevřít, chybějící 3 zuby, zhoršené polykání po umělé plicní ventilaci …

Panu Pavlovi bylo při telefonické konzultaci vše detailně vysvětleno a byl obeznámen, jakou dokumentaci budeme pro vyřízení potřebovat.

Jakmile jsme od pana Pavla obdrželi veškeré dokumenty nutné k vyřízení, byl námi osloven spolupracující znalec z oboru lékařství. Každého poškozeného soudní znalec osobně vyšetří a řádně stanoví všechny položky odškodnění.

V případě pana Pavla bylo znalcem ohodnoceno ztížení společenského uplatnění načástku 1. 217. 000,- Kč

Měsíc po uplatnění nároků u pojišťovny bylo pojistné plnění vyplaceno v plné výši tak, jak jsme požadovali.

Odmítá vám také lékař ohodnotit trvalé následky?

Využijte naše dlouholeté zkušenosti a odborné právní zastoupení. Kontaktujte nás na bezplatné lince 800 140 240 nebo pomocí on-line formuláře.

Rádi vám pomůžeme s celým procesem odškodnění

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Kalkulačku pro vás pripravujeme. Pro orientační výpočet a stanovení odškodnění nám prosím zavolejte nebo napište

Vyplňte formulář a my vám zavoláme zpět.

Neváhejte nás kontaktovat pro více informací

Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s Vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Děkujeme! Brzy vás budeme kontaktovat