Online konzultace ZDARMA. Poradíme vám zde: 800 140 240
3d_logo_text_def (1)

Bolestné po autonehodě. Jak ho vymáhat a kolik můžete dostat?

Pomůžeme vám získat maximální finanční odškodnění za bolestné po dopravní nehodě

Zavolejte nám zdarma 800 140 240 nebo si domluvte zpětný hovor:

Pomůžeme vám získat maximální finanční odškodnění za vaše zranění po dopravní nehodě

Zajistíme vám odbornou právní pomoc, znalecké posudky a komunikaci s pojišťovnou. Vše zařídíme za vás, bez zbytečného stresu a papírování. Naše odměna je pouze úspěšnostní, takže nic neriskujete.

Bolestné po autonehodě

Pokud jste byli zraněni při autonehodě, máte nárok na odškodnění za způsobenou újmu na zdraví. Jednou z částí tohoto odškodnění je bolestné, které má kompenzovat vaše fyzické a psychické utrpení.

Zavolejte nám na bezplatnou konzultační linku 800 140 240 a dozvíte se, kolik můžete dostat za bolestné.

Bolestné po autonehodě je jednorázová částka, kterou vám vyplatí pojišťovna viníka nehody. Výše bolestného závisí na závažnosti a trvání vašeho zranění, na tom, jak ovlivnilo vaši schopnost pracovat a žít normální život, a na tom, jaké trvalé následky pro vás může mít v budoucnosti.

Odškodnění po dopravní nehodě

Jak vymáhat bolestné po autonehodě?

Pokud chcete dostat bolestné po dopravní nehodě, musíte splnit několik podmínek:

  • Musíte prokázat, že jste byli zraněni při dopravní nehodě a že za ni nese odpovědnost jiný účastník. Nárok mají také spolucestující ve vozidle člena rodiny.
  • Musíte mít lékařskou dokumentaci o vašem zranění, která potvrzuje jeho závažnost, trvání a následky.
  • Musíte podat žádost o bolestné u pojišťovny viníka nehody do tří let od data nehody, v opačném případě hrozí promlčení nároku.

Pokud pojišťovna vaši žádost zamítne nebo vám nabídne nižší částku než si myslíte, že máte nárok, můžete podat odvolání nebo následně se obrátit na soud. V tom případě je vhodné se poradit s právníkem, který se specializuje na odškodnění po dopravních nehodách.

Kolik můžete dostat za bolestné po dopravní nehodě?

Výše bolestného se stanovuje individuálně podle konkrétních okolností každého případu. Neexistuje žádná pevná tabulka nebo kalkulačka, která by vám řekla přesnou částku.

Obecně platí, že čím vážnější a trvalejší je vaše zranění, tím vyšší je bolestné. Také se bere v úvahu váš věk, povolání, rodinný stav a další faktory.

Podle statistik České kanceláře pojistitelů se průměrné bolestné pohybuje mezi 10 000 a 100 000 Kč. V extrémních případech může být i vyšší.

Proč se obrátit na Poradnu Odškodnění?

Pokud jste byli zraněni při dopravní nehodě, může být pro vás obtížné si vymoci spravedlivé odškodněníPojišťovny často snižují nebo odmítají platit bolestné a další náhrady, které vám právně náleží.

Proto je dobré se obrátit na Poradnu Odškodnění, která vám poskytne profesionální právní pomoc. Naše společnost má dlouholeté zkušenosti s odškodněním po dopravních nehodách a disponuje týmem kvalifikovaných právníků, kteří vás zastoupí před pojišťovnou i soudem.

S naší pomocí si můžete být jisti, že dostanete maximální možné bolestné a další náhrady za vaše zranění. Navíc neplatíte žádné poplatky předem, ale pouze procento z vyplaceného odškodnění.

Jak nás kontaktovat?

Nečekejte a kontaktujte nás ještě dnes. Zdarma vám posoudíme vaši situaci a poradíme vám, jak postupovat. Můžete nám zavolat na 800 140 240 nebo vyplnit on-line formulář na našem webu.

My se vám ozveme do 24 hodin a domluvíme si s vámi bezplatnou konzultaci vašeho případu. Poté se už postaráme o vše potřebné k zajištění vašeho odškodnění.

Nenechte si ujít šanci na spravedlivé odškodnění.

Nejčastější dotazy zraněných osob po dopravních nehodách:

Je důležité, aby každá nově vzniklá bolest byla řádně ohodnocena. To platí i pro operace, pokud souvisí s újmou z dopravní nehody. Je také možné provést revizi celkové částky již vyplaceného bolestného.

Výběr lékaře, který správně ohodnotí bolestné a také operační zákroky, je klíčový. Doporučujeme, obrátit se na odborného lékaře, který má zkušenosti. Tímto lékařem by mohl být například chirurg, traumatolog, který vás měl nebo stále má v péči. Nejvhodnější je znalec z oboru soudního lékařství, proškolený Metodikou Nejvyššího soudu.

V případě vašeho zájmu, zdarma paní advokátka načte dokumentaci a obeznámí se s celým případem.  Následně osloví spolupracujícího znalce, který provede revizi bolestného a dohodnotí operace.

Pokud jste po nehodě utrpěl psychickou újmu, je důležité, aby bylo pojišťovně jasně prokázáno, že je v souvislosti s dopravní nehodou.

Posttraumatický stresový syndrom po nehodě je reakcí na traumatickou událost, kterou jste prožil. Pakliže jsou následky važné, je nezbytné, abyste vyhledal odborného lékaře psychologa, lépe psychiatra.

Tento odborný lékař posoudí, zda je nutné vám předepsat medikaci. Doporučí vhodné terapie a následně zhodnotí, v jaké stavu se psychická újma ustálila.

V souvislosti s psychickou újmou může poškozený trpět například poruchami spánku, špatné soustředění, výpadky paměti, obava o své blízké, deprese, úzkostná porucha, lítost, plačtivost, nechuť do života. Psychická újma je hodnocena subjektivně a každý poškozený toto těžké období může prožívat s jinou intenzitou.

Pro získání adekvátního odškodnění za psychickou újmu doporučujeme využít odborné pomoci. Kvalitní právní pomoc a znalecký posudek, ve kterém znalec psychickou újmu ohodnotí, jsou klíčové pro dosažení spravedlivého odškodnění.

Níže jsou uvedeny jednotlivé roky a k nim odpovídající hodnota jednoho bodu za bolestné, dle Metodiky Nejvyššího soudu.

Rok vzniku úrazu

Průměrná mzda v předchozím roce

Hodnota 1 bodu

2019

31.885 ,- Kč

318,85 ,- Kč

2020

34.125 ,- Kč

341,25 ,- Kč

2021

35.611 ,- Kč

356,11 ,- Kč

2022

37.839 ,- Kč

378,39 ,- Kč

2023

40.353 ,- Kč

403,53 ,- Kč

Pro rok 2024 je nyní hodnota jednoho bodu stanovena na výši 424,27 Kč.

Přesná hodnota jednoho bodu bude dána, jakmile budou k dispozici statistická data za poslední čtvrtletí roku 2023.

Recenze

Co o nás říkají naši zákazníci

Pomůžeme i Vám

Neváhejte nás kontaktovat pro více informací

Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s Vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Vyplňte formulář a my vám zavoláme zpět.

Kalkulačku pro vás pripravujeme. Pro orientační výpočet a stanovení odškodnění nám prosím zavolejte nebo napište

Neváhejte nás kontaktovat pro více informací

Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s Vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Děkujeme! Brzy vás budeme kontaktovat