Příběhy klientů – pracovní úrazy

Příběhy klientů, kteří utrpěli zranění v práci

Utrpěli jste lehkou nebo těžkou újmu na zdraví? Ztratili jste následkem úrazu svou blízkou osobu a nevíte, jaké máte nároky?  Obraťte se na nás. Jsme připraveni vám pomoci ve Vaší nelehké životní situaci a zajistit Vám právní pomoc.
VOLEJTE ZDARMA –  800 140 240

Záruka anonymity – z důvodu ochrany Vašeho soukromí bude Vaše jméno při vložení na web Poradna Odškodnění změněno.

Komplikovaná zlomenina kotníku při pracovním úrazu. Celkové plnění ve výši 795.000,- Kč

Dobrý den,Mám pracovní úraz který podnik uznal. Jedná se mě o to že mě byl na 1rok přiznán 1.stupeň invalidity/těžká a komplikovaná zlomenina kotníku/ ted mě končí nenocenské dávky a mám nastoupit do zaměstnání zpět.Jedná se mě o to že je mi 52 a práce se špatně v tomto věku shání a v podniku se lidí rádi zbavují tak zvanými dopisy. Pakliže se mě budou nějak chtí zbavit zda mám nárok na rentu/doplatek k původní výplatě/Děkuji. Navrátilová

Zobrazit příběh

Výše uvedený dotaz a zároveň žádost o pomoc je jedním z typických příkladů, kdy má poškozený strach o své budoucí zaměstnání a zároveň mu bylo přiznáno nízké odškodné.

S paní Navrátilovou jsme se nejprve telefonicky spojili a poprosili ji o více informací k jejímu pracovnímu úrazu. Již po prvním telefonátu bylo jasné, že její pracovní úraz byl opravdu vážný a zanechal velké trvalé následky. Vzhledem k nízké částce za bolestné bylo také zřejmé, že plnění za tento nárok nebylo adekvátní.

Paní Navrátilová nám následně zaslala kompletní dokumentaci, kterou prošel náš spolupracující advokát a soudní znalec. Na základě této revize bylo poškozené nabídnuto právní zastoupení a pomoc s vymáháním náležitého plnění.

Revizí bolestného bylo zjištěno, že paní Navrátilové vyplatila pojišťovna za komplikovanou zlomeninu kotníku pouze 24.000,- Kč. Soudní znalec, který vycházel výhradně z lékařských zpráv následně ohodnotil bolestné částkou 144.000,- Kč, tedy o celých 120.000,- Kč více !!!

Následně bylo hodnoceno ztížení společenského uplatnění (trvalé následky) částkou 675.000,- Kč, které pojišťovna vyplatila v plné výši.

Zlomenina nártu při pracovním úrazu. Získáno pojistné plnění 460.500,- Kč

Dobrý den,

dnes 20.2.2018 se mi stal pracovní úraz – zlomenina levého nártu. PN mi bude ukončena 14.2.2019. POdrobil jsem se celkem 3 operacím v celkové narkóze v nemocnici strávil celkem 13 nocí. Jezdil jsem samozřejmě i na rehabilitace. Chtěl bych se zeptat, na co vše mám v rámci pracovního úrazu nárok? Momentálně mi chodí je nemocenský od sociálky.

A ještě mám jeden dotaz. Jsem v insolvenci od července 2017. Může mi insolvenční správce z částky, která mi bude vyplacena za pracovní úraz vzít nějaké peníze? Kamarád mi říkal, že mu ins. správce vzal vše, ale pak se dozvěděl, že na to nemá právo. Můžete mi, prosím, napsat jak se věci mají a na co vše mám nárok a jak mám dále postupovat? Mám strach, že pojišťovna nebo zaměstnavatel mi nebudou chtít vyplatit vše, jak mají.

Předem mockrát děkuji,

Jan Špaček.

Zobrazit příběh

Pan Špaček nám zaslal veškeré podklady ke svému pracovnímu úrazu. Po konzultaci s našimi spolupracujícími advokáty mu byla nabídnuta pomoc, se kterou pan Špaček souhlasil. Po podpisu plné moci byly veškeré nároky vyčísleny a uplatněny u příslušné pojišťovny.

Panu Špačkovi následkem úrazu vzniklo omezení hybnosti dolní končetiny. Noha jej bolí i při změně počasí a při chůzi do schodů.

Bolestné jsme pro pana Špačka získali ve výši 60.500,- Kč a ztížení společenského uplatnění bylo našim spolupracujícím znalcem stanoveno na 400.000,- Kč a vyplaceno v plné výši.

Insolvenční správce nechal panu Špačkovi pojistné plnění za bolestné a ztížení společenského uplatnění v plné výši.

Jsme velmi rádi, že jsme mohli pomoci s řešením náhrady škody po takto těžkém pracovním úrazu.