Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Viník s vlastníkem vozu zemřeli. Je nárok na odškodné?

Dobrý den, když je viník nehody mrtvý (není vlastník vozidla)- vozidlo jen řídil. Jako spolujezdec je mrtvý i náš tatínek,… (vlastník vozidla). Lze odškodnění žádat ze zákonného pojištění vlastníka vozidla, i když vozidlo neřídil on? Havarijní pojištění nebylo. Po pozůstalých žádat něco nám přijde divné. Je to oboustranné neštěstí, bolest a nic nám je nevrátí. Asi zbytečný dotaz, ale i tak děkuji za Váši odpověď. Pokud by však nějaká naděje byla, mohli byste nám pomoci? Obec netušíme jak tuto náhlou situaci řešit. Martina Hnízdilová

Odpověď:

Dobrý den Vážená paní Hnízdilová, děkujeme za Vaši důvěru.

Dodatečně od nás přijměte upřímnou soustrast, kterou bychom chtěli Vám, i celé truchlící rodině vyjádřit.

I když je viník nehody mrtvý a Váš tatínek jako vlastník, spolujezdec také, nárok na odškodní pozůstalých máte. Odškodné bude získáno z povinného ručení Vašeho tatínka – který byl vlastníkem automobilu.

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Nárok na odškodnění pozůstalých mají následující pozůstalé osoby:

děti, rodiče, manželka, přítelkyně, osoby žijící ve společné domácnosti, osoby blízké, které měli s vaším tatínkem blízký vztah.

Jelikož je od 1.1.2014 platný nový Občanský zákoník, každá pozůstalá osoba je posuzována individuálně. (odškodné je možné získat například i pro vnoučátka, babičku, či jinou blízkou osobu, která byla se zemřelým v častém kontaktu.)

Pro pozůstalé je nyní nutné, aby byli zastoupeni advokátem, který se na problematiku odškodnění úzce specializuje. Bohužel nám pozůstalí potvrzují smutnou skutečnost a tou je vyplacené nízké odškodné (například 240.000Kč -260.000Kč pro děti), o které žádali pojišťovnu sami.

Advokátní kancelář již mnoho let spolupracuje například s těmito organizacemi:

Bílý kruh bezpečí

Svaz tělesně postižených v České republice, o.s.

České sdružení obětí dopravních nehod

Pokud byste chtěli využít naší pomoci, i Vám bude nabídnuta odborná pomoc naší paní advokátky s právní praxí již 30let se specializací na náhradu škody po dopravních nehodách­‑újma na zdraví/pozůstalost (náhrada škody za duševní útrapy).

V rámci Poradny Odškodnění přijedeme i za Vámi a vše Vám citlivě vysvětlíme.

S úctou, Lucie Hýblová