Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Pracovní úraz kolene hodnocen 0 body. Prosím o radu.

Dobrý den, moje paní v roce 2017 uklouzla při vystupování ze služebního automobilu a způsobila si distorzi levého kolene. Zaměstnavatelem byl úraz uznán jako pracovní. V pracovní neschopnosti byla v období od září 2017 do května 2018. Prodělala i ASK a 2 punkce kolene. Je mi divné že lékař mé ženě v "Posudku o bolestném" přiznal -0- bodů. Děkuji, Karel

Odpověď:

Dobrý den, Vážený pane Karle.

Bodové ohodnocení by měl správně (dle zákona) hodnotit ošetřující lékař, který měl Vaši paní v péči. Zmiňujete se o ASK a 2 punkcích, i tyto by měly být ohodnoceny. Lze předpokládat, že před výkonem ASK byla paní na magnetické rezonanci. Lékař by měl mít k dispozici taktéž výsledky z MR, aby vše detailně ohodnotil.

Každá bolest, kterou poškozený utrpěl, by měla být ohodnocena body dle Nařízení vlády č. 276/2015 Sb., kterým se hodnotí pracovní úrazy.

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Z Vašeho dotazu není zřejmé, který pan doktor byl o bodové ohodnocení požádán. Pokud jste žádali obvodního lékaře, zkuste požádat ošetřujícího lékaře v nemocnici, který měl Vaši paní v péči.

Pokud by Vám lékař nemohl nebo nechtěl vyhovět se stanovením bolestného, můžeme Váš problém (na základě doložené lékařské dokumentace) zkonzultovat s našim spolupracujícím soudním znalcem. Na základě jeho hodnocení bude zcela zřejmé, na jak vysoké odškodnění za bolestné má Vaše manželka nárok.

Přejeme Vám hezký den.

S úctou,

Lucie Hýblová

Poradna Odškodnění