Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Již nejsem zaměstnán, mohu žádat o trvalé následky?

Dobrý den, před 16-ti měsíci jsem utrpěl pracovní úraz pravého zápěstí u bývalého zaměstnavatele. Poté jsem podstoupil operaci vazů a šlach. Nyní u aktuálního zaměstnavatele mám při práci (manipulaci se strojem) komplikace… Za úraz mi bylo vyplaceno bolestné, ztráta na výdělku a ostatní položky týkající se úrazu. Teď mi ale vrtá hlavou jestli při těchto obtížích mohu žádat o trvalé následky a jaké. A jak je to s tím, když už nejsem u zaměstnavatele. Jestli bych musel mít částečný důchod nebo jak se trvalé následky posuzují.

Předem děkuji za informace, s přáním hezkého dne P. Klaban

Odpověď:

Dobrý den Vážený pane Klabane,

pokud je prokázána příčinná souvislost mezi nynějšími obtížemi a pracovním úrazem, nárok na trvalé následky, čili ZSU­‑ztížení společenského uplatnění Vám vzniká. To, že již nejste u zaměstnavatele kde Vám úraz vznikl, nehraje na uplatnění nároků za ZSU roli. Nároky můžete zaslat minulému zaměstnavateli, který je předá své pojišťovně.

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Náhrada škody za ztížení společenského uplatnění ovlivněna invalidním důchodem není. Záleží na povaze zranění a obtížích, které přetrvávají.

Důležitá je nynější lékařská zpráva, která bude popisovat rozsah obtíží a omezení, která nyní máte. Dále lékař či znalec vyhotoví posudek, kde bude bodově ohodnoceno ZSU.

V případě konkrétních dotazů nás kdykoli kontaktujte a vše s Vámi zkonzultujeme, popřípadě Vám můžeme zajistit zastoupení a znalecké posudky.

S úctou, Lucie Hýblová