Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Pracovní úraz, který nechce zaměstnavatel uznat.

Dobrý den stal se mi v praci uraz, strcila prsty do pily. Mam neschopenku, ale zamestnavatel mi sdelil, ze mi napise do papiru, ze to byla moje vina, ze jsem tam nemela co delat…přesto mi bylo řeceno, ze mam řezat…nemam ani zadne skoleni o bezpecnosti prace apod..jak se muzu branit a kolik procent spoluucasti mi muzou napsat, abych vubec dostala nejake penize. Dekuji

Odpověď:

Dobrý den,

vstupní školení BOZP je povinen zaměstnavatel zajistit nejen novým zaměstnancům, ale také zaměstnancům kteří byli přeřazeni do jiného pracovního zařazení (při změně druhu práce, při změně technologie nebo pracovního postupu v případech, kdy práce může mít velký vliv na BOZP).

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Dále byste měla být seznámena s obsluhou stroje, jeho bezpečnostními prvky a riziky spojené s provozem stroje. Zaměstnavatel musí zajistit školení na vlastní náklady a navíc v pracovní době zaměstnance.

Vstupní školení BOZP stanovuje § 103 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.

Výtah ze zákona: Zaměstnavatel je povinen zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, …. Školení podle věty první je zaměstnavatel povinen zajistit při nástupu zaměstnance do práce, a dále při změně pracovního zařazení a druhu práce, při zavedení nové technologie nebo změny výrobních a pracovních prostředků nebo změny technologických anebo pracovních postupů, v případech, které mají nebo mohou mít podstatný vliv na bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

Měl by s Vámi být sepsán Záznam o úrazu, kde bude zapsán úrazový děj. Taktéž je potřeba uvést, že jste proškolena nebyla.

Pokud budete mít jakékoliv problémy, můžete se na nás kdykoliv opět obrátit.

S úctou Lucie Hýblová

Poradna Odškodnění