Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Autonehoda s autobusem­‑viník nejspíš žádný nebude?

Dobrý den. Moc vás prosím o radu.5.11 2013 jsem měla autonehodu. Jela jsem ráno do práce služebním vozem, které mám k dispozici na cestu do práce a zpět dala jsem přednost chodcům na přechodě zamnou zastavilo další vozidlo a pak už jen ohromná rána vrazil do nás autobus. Mám zraněný krk a záda jsem stále v PN a vůbec si nevím rady co mám dělat dál. Policie mě zdělila, že viník zřejmě žádný nebude. Nikdo z pojišťovny a ani z DP mě nekontaktoval ani řidič autobusu a já přicházím o mzdu což si nemohu dovolit. Moc vás prosím o radu a informaci co mám dělat. Předem děkuji za pomoc. S pozdravem Martina

Odpověď:

Dobrý den Vážená paní Martino,
předem děkujeme za Vaši důvěru.
Předpokládám, že byla k dopravní nehodě přivolaná policie, která má za úkol, případ prošetřit a určit viníka nehody. Následně je odškodné vyplaceno z povinného ručení viníka. Pokud se řidič autobusu plně nevěnoval řízení, policie by měla určit, zda je opravdu viníkem nehody.

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Policie již příslušné šetření udělala a celé šetření je již uzavřeno? Dle Vašeho popisu ""viník zřejmě žádný nebude" můžeme jen usuzovat, že šetření u konce ještě není.

Pojišťovnu musí poškozený člověk kontaktovat sám. Na danou pojišťovnu je třeba doložit: Záznam z dopravní nehody+lékařské zprávy, včetně prvotní lék. zprávy z ošetření po nehodě+účelně vynaložené náklady z léčení (léky, regul. poplatky, pobyt v nemocnici, jízdné k lékaři na kontroly…). Od všech dokumentů si dělejte prosím kopie!

Evidovala policie, že daná dopravní nehoda byla se zraněním? Pokud jí tento stav nebyl nahlášený, je třeba tuto skutečnost oznámit policii co nejrychleji a toto dohlásit.
Pokud se doba od dopravní nehody prodlužuje, daná pojišťovna již nemusí zranění akceptovat a uznat, že zranění mělo příčinnou souvislost s danou dopravní nehodou.
Děkuji za doplnění informací.

S úctou, Lucie Hýblová