Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Náraz ze zadu-zdravotní následky po roce

Dobrý den,
29.2.2012 jsme měli autonehodu­‑zezadu do nás narazilo v plné rychlosti auto, jehož řidič telefonoval a nevšiml si, že zpomaluji a mám blinkr doleva a odbočuji. Náraz byl silný­‑zlomily se i sedačky, ale žádný viditelný úraz, došlo k natažení krční páteře­‑ tzv. viplasch injury – po roce se zintenzivnily bolesti krční páteře a hlavy­‑neurolog řekl, že je to následek wiplasch injury – omezuje mě to v životě a práci. Mám šanci na nějaké odškodnění za těžkou újmu na zdraví. Děkuji na odpověď. Dokoupilová

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Odpověď:

Dobrý den Vážená paní Dokoupilová

Ze zákona máte samozřejmě nárok na náhradu škody za bolestné a trvalé následky, čili ztížené společenské uplatnění. Dále máte nárok žádat o náhradu za ušlý výdělek, poškozené věci a účelně vynaložené náklady spojené s léčením (léky, regulační poplatky, jízdné…) I když Vaše zranění nebylo ihned viditelné a komplikace po úrazu z dopravní nehody se objevily až po roce, stále máte nárok žádat o odškodné. Promlčecí lhůta u dopravních nehod je 4 roky.

O samotné uplatnění trvalých následků lze žádat většinou po roce, až je zdravotní stav poškozeného zcela stabilizovaný. To znamená, že se již zdravotní stav nelepší, ale ani nehorší. Vždy je důležité, aby ošetřující lékař poškozeného v lékařské zprávě potvrdil, že nynější zdravotní stav a komplikace, které se vyskytly, mají příčinnou souvislost s daným úrazem z dopravní nehody. Jak zde uvádíte, vy takové potvrzení od neurologa paní Dokoupilová máte, takže je možné o odškodné za Váš úraz žádat. Pokud byste musela například za další rok podstoupit operaci, která by měla taktéž příčinnou souvislost s Vaší dopravní nehodou, taktéž máte nárok na odškodné za bolestné a trvalé následky.

Chtěla bych zde poukázat na kvalitu Soudních znaleckých posudků a taktéž na zohlednění psychické újmy, kterou mnoho lékařů v posudcích nezohledňuje.

Pokud byste měla jakýkoli dotaz, osobně Vám zavolám a vše ráda vysvětlím.

Poradna Odškodnění

Podobné dotazy