Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Můžete mi udělat posudek za psychickou újmu po nehodě?

Dobrý den, po nehodě z r.2016 mám psychické problémy, psychiatra navštěvuji už déle a ten mi psychickou újmu potvrdil. BolestnéZSU již ohodnoceno bylo mým obvodním doktorem. Jestli jsem dostal co mám, těžko říct, ale nezdálo se mi to moc, jak jsem byl zraněný. Zlomená pánev, bylo toho víc.

Kdo mi má psychickou újmu ohodnotit? Můj ošetřující doktor nebo psychiatr? Ten mi řekl, že toto nedělá.

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Chci se vás zeptat, jestli byste mi mohli pomoci a máte nějakého doktora psychiatra, který by mi posudek udělal? Jsem od Prahy, kde prosím sídlí váš advokát, který by mě zastupoval a kam bych musel za panem doktorem psychiatrem přijet?

Nedělá mi dobře cestovat moc daleko. Ještě se chci zeptat, zda budu muset platit nějaké peníze předem, nejsem na tom finančně nejlépe.

Děkuji Vám za jakoukoliv odpověď, na kterou budu čekat. S pozdravem, Blaťák Aleš

Odpověď:

Dobrý den Vážený pane Blaťáku, děkujeme za Vaši důvěru.

Psychickou újmu by měl hodnotit nejlépe psychiatr­‑soudní znalec. Naše spolupracující advokátní kancelář sídlící v Praze úzce spolupracuje se soudním znalcem z oboru psychiatrie. V případě zastoupení bychom si Vás pozvali do advokátní kanceláře, kde by Vás pan doktor-znalec osobně prohlédl a následně vyhotovil znalecký posudek.

Co se týká vyplaceného odškodnění za bolestné a ZSU, i toto přezkoumáme, zda Vám bylo vyplaceno v plné výši. Pokud znalec zjistí (soudní znalec z oboru ortopedie, zvláštní specialista traumatologie), že odškodné lze navýšit, navýšení budeme taktéž po pojišťovně požadovat. 

Úplně na závěr doplním, že poplatky předem si neúčtujeme! Poškozený platí odměnu v % až z vyplacené částky pojišťovnou.

S úctou, Lucie Hýblová

Poradna Odškodnění

Podobné dotazy