Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Viník nehody je cyklista, po kom žádat náhradu škody?

Jel jsem vozidlem v pravém jízdním pruhu kdy cyklista přede mnou v bezprostřední blízkosti strhl své kolo z krajnice doleva, kdy jsem strhl volant doleva avsak jiz doslo ke stretu z cyklistou, který se ani neohlídl, ani nedal znamení o změne směru jízdy. Díky stretu jsem sjel ze silnice a vrazil jsem prudce do stromu, kdy doslo k poskozeni vozidla ve stadiu odpisu – nepojizdne – skoda kolem 150.000,- kČ. Cyklista však není pojištěn, pouze zákonné VZP, žádné zdravotní pojištění a je z azylového domu, sociální případ. Mám nárok na náhradu škody od někoho?? Díky za radu a odpověď. Standa

Odpověď:

Dobrý den Vážený pane Stando,
předem děkujeme za Vaši důvěru.

Nárok na náhradu škody máte v případě, pokud máte sjednané havarijní pojištění. Dále byste mohl vymáhat škodu přímo na viníkovi nehody soudní cestou, to však za předpokladu pokud by byl majetný. V opačném případě, i když spor vyhrajete asi moc peněz neuvidíte. Další možností by bylo získat plnění pokud by měl cyklista pojištění odpovědnosti, tzv. Pojištění na „blbost“.

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Ve Vašem případě se však obávám, že cyklista není ani majetný a nemá ani odpovědnostní pojistku.
Dle Vašeho popisu je zřejmé, že cyklista změnil směr jízdy náhle. V jaké fázi se nacházelo Vaše vozidlo, jel jste za cyklistou a nebo jste jej již objížděl? Byl cyklista zraněn a nebo nedošlo ke zranění? Došlo alespoň k nějakému kontaktu automobil­‑cyklista? Byla k nehodě přivolána policie a byl sepsán protokol?

Děkuji za objasnění detailů nehody.

S pozdravem Lucie Hýblová

Poradna Odškodnění

Podobné dotazy