Poradenství a pomoc s náhradou škody při újmě na zdraví a ztrátě blízké osoby
 

+420 776 260 806

Otřes mozku v autobusu­ ‑ jak žádat o odškodné?

Při cestě do zaměstnání autobusem řidič prudce zabrzdil a já jsem upadla. Byla přivolaná záchranka, která mě odvezla do nemocnice. Po vyšetření jsem byla hospitalizovaná se středně těžkým otřesem mozku a pohmožděným hrudníkem. V současné době jsem již čtvrtý týden v pracovní neschopnosti. Příčinu chování řidiče vyšetřuje policie. Ráda bych se Vás tímto zeptala, jak postupovat při eventuální náhradě škody resp.ušlého výdělku. Děkuji za informaci. Jeníková

Odpověď:

Dobrý den Vážená paní Jeníková, děkujeme za Vaši důvěru.

Nyní musí policie celý případ prošetřit a po ukončení šetření vydat Usnesení. Za jakých okolností jste upadla, nešlo pádu nějaký způsobem zabránit?

KONZULTACE ZDARMA - volejte 776 260 806 nebo využijte ONLINE CHAT

Jak se k celé věci staví dopravní podnik daného města? Vždy je důležité, aby s Vámi byl sepsán záznam o úrazu. Odškodnění by Vám mělo být vyplaceno z odpovědnostní pojistky dopravního podniku. K uplatnění nároku na odškodné budou žádat o doložení lékařských zpráv a lékařského posudku s bodovým ohodnocením+Záznam o úrazu+Usnesení od PČR.

Pro nárok na odškodné za ušlý výdělek bude nutné doložit potvrzením od Vašeho zaměstnavatele, jaký průměrný plat jste pobírala před předmětným úrazem. (Nutno vycházet z rozhodného období za poslední čtvrtletí.)

Po doložení veškerých dokumentů má pojišťovna 90dní, aby celý případ prošetřila, zlikvidovala a následně vyplatila peníze za náhradu škody za Vaši újmu na zdraví a ostatní uplatnění nároky.

Pokud byste měla jakýkoli dotaz, neváhejte mě kontaktovat.

S úctou, Lucie Hýblová

Podobné dotazy