fbpx

Domů » Odškodnění » Odškodnění po dopravní nehodě » Bolestné po autonehodě

Bolestné po autonehodě. Jak ho vymáhat a kolik můžete dostat?

Bolestné po dopravní nehodě

Pokud jste byli zraněni při autonehodě, máte nárok na odškodnění za způsobenou újmu na zdraví. Jednou z částí tohoto odškodnění je bolestné, které má kompenzovat vaše fyzické a psychické utrpení.

Zavolejte nám na bezplatnou konzultační linku 800 140 240 a dozvíte se, kolik můžete dostat za bolestné.

Bolestné po autonehodě je jednorázová částka, kterou vám vyplatí pojišťovna viníka nehody. Výše bolestného závisí na závažnosti a trvání vašeho zranění, na tom, jak ovlivnilo vaši schopnost pracovat a žít normální život, a na tom, jaké následky pro vás může mít v budoucnosti.

 

Jak vymáhat bolestné po autonehodě?

Pokud chcete dostat bolestné po dopravní nehodě, musíte splnit několik podmínek:

  • Musíte prokázat, že jste byli zraněni při dopravní nehodě a že za ni nese odpovědnost jiný účastník. Nárok mají také spolucestující ve vozidle člena rodiny.
  • Musíte mít lékařskou dokumentaci o vašem zranění, která potvrzuje jeho závažnost, trvání a následky.
  • Musíte podat žádost o bolestné u pojišťovny viníka nehody do tří let od data nehody, v opačném případě hrozí promlčení nároku.

Pokud pojišťovna vaši žádost zamítne nebo vám nabídne nižší částku než si myslíte, že máte nárok, můžete podat odvolání nebo následně se obrátit na soud. V tom případě je vhodné se poradit s právníkem, který se specializuje na odškodnění po dopravních nehodách.

 

Kolik můžete dostat za bolestné po dopravní nehodě?

Výše bolestného se stanovuje individuálně podle konkrétních okolností každého případu. Neexistuje žádná pevná tabulka nebo kalkulačka, která by vám řekla přesnou částku.

Obecně platí, že čím vážnější a trvalejší je vaše zranění, tím vyšší je bolestné. Také se bere v úvahu váš věk, povolání, rodinný stav a další faktory.

Podle statistik České kanceláře pojistitelů se průměrné bolestné pohybuje mezi 10 000 a 100 000 Kč. V extrémních případech může být i vyšší.

 

Proč se obrátit na Poradnu Odškodnění?

Pokud jste byli zraněni při dopravní nehodě, může být pro vás obtížné si vymoci spravedlivé odškodnění. Pojišťovny často snižují nebo odmítají platit bolestné a další náhrady, které vám právně náleží.

Proto je dobré se obrátit na Poradnu Odškodnění, která vám poskytne profesionální právní pomoc. Naše společnost má dlouholeté zkušenosti s odškodněním po dopravních nehodách a disponuje týmem kvalifikovaných právníků, kteří vás zastoupí před pojišťovnou i soudem.

S naší pomocí si můžete být jisti, že dostanete maximální možné bolestné a další náhrady za vaše zranění. Navíc neplatíte žádné poplatky předem, ale pouze procento z vyplaceného odškodnění.

 

Jak nás kontaktovat?

Nečekejte a kontaktujte nás ještě dnes. Zdarma vám posoudíme vaši situaci a poradíme vám, jak postupovat. Můžete nám zavolat na 800 140 240 nebo vyplnit on-line formulář na našem webu.

My se vám ozveme do 24 hodin a domluvíme si s vámi bezplatnou konzultaci vašeho případu. Poté se už postaráme o vše potřebné k zajištění vašeho odškodnění.

Nenechte si ujít šanci na spravedlivé odškodnění.

Chci vyřešit odškodnění