fbpx

Máte nárok na odškodnění za nehodu, kterou zavinil Váš rodinný příslušník?

V tomto článku bychom se chtěli věnovat tématu, zda mají nárok na odškodné poškození v rodinném vztahu k viníkovi nehody. Obecně lze říci, že poškozený v rodinném vztahu má stejná práva a může uplatnit téměř stejné nároky na náhradu škody, jako každý jiný poškozený účastník nehody. V době nehody nemusí být rodinný příslušník nikde pojištěn, náhradu škody si uplatní u pojišťovny viníka.

Náhrada škody se uplatňuje na základě zák. č. 89/2012 Sb. ( NOZ ). Poškozený má ze zákona nárok na bolestné, ztížení společenského uplatnění ( trvalé následky ), náhradu za ztrátu na výdělku v době pracovní neschopnosti, ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnost tzv. Rentu, nárok na péči o osobu blízkou či jízdné k lékaři. V případě úmrtí mají pozůstalí taktéž nárok na duševní útrapy pozůstalých.

Pozor ! Poškozeným však zaniká nárok na odškodné za osobní věci, které byly při nehodě znehodnocené.

Dopravní nehoda

 

Jak jsme pomohli rodině s nároky na odškodné, při které byl viníkem nehody bratr poškozené.

Bratr, který měl čerstvý řidičský průkaz jel společně se sestrou autem a protože nezvládl řízení, narazil do stromu. Při autonehodě utrpěla sestra těžké zranění. O odškodné za újmu na zdraví nežádali, protože měli strach, že by to mohlo ublížit bratrovi v trestním řízení. Ve spolupráci s našimi advokáty se nám podařilo trestní stíhání v přípravném řízení zastavit a sestru odškodnit z povinného ručení automobilu. Jejího bratra se toto odškodnění nikterak nedotklo.

Rodinný příslušník. Člen domácnosti

Nevíte si rady s uplatněním Vašich nároků na odškodné. Nebojte se nás zeptat.

Jsme specialisté na odškodnění za újmu na zdraví způsobenou při dopravní nehodě. Pomůžeme Vám získat adekvátní bolestné, náhradu za trvalé následky a další nároky, které Vám v souvislosti s nehodou vznikají.

Pokud si nejste jisti, zda Vám nároky na náhradu škody vznikají, zeptejte se nás. Konzultace ZDARMA na lince 800 140 240. Váš případ bezplatně posoudíme s našimi advokáty a v případě potřeby Vám zajistíme právníka a znalecké posudky. V neposlední řadě za Vás vyřešíme veškeré jednání s pojišťovnou.